Projekt nowoczesnego mini marketu - to elegancki budynek usługowo handlowy z elewacją z szarej cegły i drewna pod Wieliczką. Zobacz projekt

Największy Ekran LED w Polsce

W ostatnich tygodniach mieliśmy przyjemność zaprojektować największy w Polsce półokrągły ekran ledowy. Ekran został zaprojektowany na zlecenie i potrzeby firmy TAURON P.E. S.A. Ekran ledowy powstanie na dachu nowej siedziby TAURON w Katowicach , na budynku KATOWICE BOUISENES POINT przy ulicy Ks. Ściegiennego 3 , mając w bezpośrednim sąsiedztwie Katowicki spodek i centrum handlowe SILESIA.

Ekran będzie miał powierzchnię ponad 120 m2 i zostanie zamontowany na wysokości ponad 40 m nad ziemią.

Prace projektowe poprzedziły analizy i wstępne wizualizacje , dzięki którym została odrzucona pierwotna koncepcja tworzenia klasycznego płaskiego ekranu. Zaproponowany przez jmsSTUDIO ekran led w formie półwalca, powtarza kształt budynku i wpisuje się w jego bryłę, stając się jej integralną częścią. Ponadto zaproponowany kształt pozwala ukryć 22 tonową stalową konstrukcję nośną ekranu.

Podczas prac projektowych ściśle współpracowaliśmy z producentami kabinetów led by zoptymalizować konstrukcję, która z racji na trudne warunki wyjściowe – adaptacja na istniejącego budynku, duża wysokość i obciążenie wiatrem – była projektowana we współpracy z konstruktorem będącym pracownikiem naukowym Politechniki Krakowskiej. Dzięki bardzo dobrze dobranemu zespołowi projektowemu prace przebiegły sprawnie, a już niedługo będzie można podziwiać realizację projektu – największy ekran LED w Polsce .

Poniżej prezentujemy wizualizacje zaprojektowanego ekranu led, a w najbliższym czasie będziemy przekazywać relacje z budowy.

Zaakceptowana koncepcja ekranu po łuku:

Koncepcja ekranu po łuku w Katowicach

Zaakceprowana koncepcja ekranu po łuku

KATOWICE BOUISENES POINT

Odrzucona koncepcja ekranu klasycznego:

Koncepcja ekranu led w Katowicach

Zobacz projekt go to these guys.pl/portfolio/najwiekszy-ekran-led-owy-w-polsce-realizacja-w-katowicach/">Największy Ekran LED w Polsce