Projekt indywidualny domu nowoczesnego w lesie w Rzeszowie z pięknym podcieniem i drewnem na elewacji oraz dachem dwuspadowym. Zobacz projekt

Domy modułowe coraz bardziej popularne

Budownictwo prefabrykowane – nie jest nowym pojęciem ale jak dotąd kojarzyło się głównie z technologią wielkopłytową.

Obecnie budownictwo prefabrykowane, modułowe całkiem nie przypomina tego sprzed lat.

Współczesne technologie, jak i mnogość możliwych rozwiązań materiałowo-konstrukcyjnych sprawiają że obiekty prefabrykowane mogą być wizualnie dużo bardziej interesujące.

Dzięki aktualnym rozwiązaniom technicznym, możliwe jest wzniesienie bardzo wysokiej jakości wykonania budynki w krótkim czasie.

2020 06 OPTIMO zdjęcia z realizacji 15

Obecnie taki rodzaj budownictwa staje się coraz bardziej popularny, głównie ze względu na swoje dwie zalety:

  1. Dużo krótszy czas trwania robót budowlanych w porównaniu do tradycyjnej formy wznoszenia budynków. Co wydaje się być teraz szczególnie ważne, ze względu na niepewny rynek materiałów budowlanych, jak również mniejszą liczbę pracowników budowlanych.
  2. Jest sporo tańszym rozwiązaniem w porównaniu do tradycyjnej technologii murowanej (między innymi ze względu na czas wnoszenia budynku, oraz to, że same elementy modułu, przyjeżdżają już gotowe z fabryki na budowę)

 

Budownictwo modułowe, było kiedyś bardziej popularne jako zabudowa letniskowa, rekreacyjna, sezonowa.

Obecnie jednak wiele osób decyduje się na dom wznoszony w technologii modułowej, również w przypadku domu całorocznego mieszkalnego dla swojej rodziny.

W technologii modułowej wygodny, funkcjonalny, jak również estetycznie wykończony dom dla rodziny 2+2 , można zbudować w cenie mieszkania dwupokojowego w mieście. Dla wielu osób coraz cenniejsze staje się też posiadanie choć małego ogródka, nad posiadanie większego metrażu mieszkania w mieście.

nM TECHO domy modułowe piekny projekt elewacji domu modułowego z duzym antracytowym oknem

Zmiany jakieś zaszły na świecie w trakcie ostatnich dwóch / trzech lat, przejście na pracę zdalną lub hybrydową wielu osób, czy też potrzeba posiadania miejsca, w którym awaryjnie można odizolować się od innych, sprawiły,

że znacznie wzrosło zainteresowanie mniejszymi domami modułowymi, jako domami rekreacyjnymi, ale z możliwością użytkowania przez cały rok.

 

Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chciały by zajmować się czasowym wynajmem domów rekreacyjnych , jest zainwestowanie właśnie w dom prefabrykowany lub siedlisko domów modułowych.

Zwłaszcza że takie domy modułowe i prefabrykowane  mogą zostać wykonane pod klucz, już z całościowymi wyposażeniem domu. Gotowy dom modułowy będzie od razu do wynajęcia.

nM domy modułowe pomysł na osiedle domów modułowych Optimo nad jeziorem z elewacjami z blachy na rąbek i drewna

 

Dla osób które cenią rozwiązania proekologiczne, architektura prefabrykowana
wymieniana jest jako jedno z rozwiązań, które mogą pomóc zmniejszyć
negatywny wpływ budownictwa na środowisko.

Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz zakupu  naszych domów modułowych !

Twój dom modułowy - zapraszamy do zakupu !!

tekst: Olga Syrek  wizualizacje : jmsSTUDIO s.c.  zdjęcie: Michał Smolarski - domy-modulowe.eu