Projekt domu szeregowego K5 osiedla konkursowego w Gliwicach

Zespół projektowy
Projekt opracowany przez pracownię:   jmsSTUDIO ARCHITEKCI - KRAKÓW Projekt został opracowany przez zespół projektowy pracowni architektonicznej:   jmsSTUDIO s.c. Magdalena Kidoń Michał Smolarski   w skład którego wchodziła Magdalena Kidoń.
Dodatkowe informacje
Projekt Konkursowy osiedla domów w zabudowie jednorodzinnej, Gliwice Ostropa. jmsSTUDIO zajęło II miejsce w konkursie
Kategorie
Domy jednorodzinne Nowoczesna architektura Konkursy
Masz pytania? Zadzwoń!
Postaramy się wyjaśnić wszelkie wątpliwości.
601-671-182

pon.-pt. 9:30-17:00

koncepcja strefy wejsciowej domow w zabudowie szeregowej

KONCEPCJA STREFY WEJSCIOWEJ DOMOW W ZABUDOWIE SZEREGOWEJ

W celu usunięcia kolizji między ruchem pieszym, a ruchem kołowym, garaże mieszkańców wraz ze strefą dojazdu zlokalizowano poniżej poziomu terenu. W ten sposób na poziomie wejścia powstała przyjazna i skłaniająca do integracji mieszkańców przestrzeń półpubliczna, której kładki są nieodłącznym elementem budującym oryginalny, małomiejski charakter miejsca.
projekt budynkow jednorodzinnych szeregowych

PROJEKT BUDYNKOW JEDNORODZINNYCH SZEREGOWYCH

Budynek jednorodzinny K5 stanowi interesującą propozycję w grupie budynków szeregowych i przeczy powszechnej zasadzie, że tzw. szeregówka musi być nudna. Szachownicowy układ zastosowanych materiałów cegły i białego tynku skutecznie przełamuje twardy rytm, charakterystyczny dla tego typu obiektów. Białe i czarne ramy z żaluzji zewnętrznych podkreślają naprzemianległy układ elewacji, uplastyczniając i ożywiając ją.
projekt szeregowki z duzym przeszkleniem strefy dziennej

PROJEKT SZEREGOWKI Z DUZYM PRZESZKLENIEM STREFY DZIENNEJ

Od strony słonecznej znajduje się część ogrodowa o charakterze półprywatnym, na który wstęp mają wyłącznie mieszkańcy. Elewacja ta charakteryzuje się pełnym przeszkleniem strefy dziennej zlokalizowanej w parterze. Warty uwagi jest również wykusz stanowiący interesujący akcent architektoniczny, porządkujący rytm.
koncepcja  domu tzw. szeregowki

KONCEPCJA DOMU TZW. SZEREGOWKI

Rozdzielenie ruchu pieszego od kołowego oraz funkcje i relacje poszczególnych kondygnacji najlepiej widać na prezentowanym przekroju poprzecznym
rzut  piwnicy szeregowki

RZUT PIWNICY SZEREGOWKI

W strefie poniżej poziomu znajdują się wjazdy do garażu i drogi dojazdowe, umożliwiające wygodne manewrowanie, które pozostają poza kolizją ze strefą wejściową budynku. W części piwnicznej znajdują się kolejno garaż – 24,09 m.kw., pomieszczenie techniczne – 5,25 m.kw., spiżarka – 3,63 m.kw., oraz schody zabiegowe prowadzące na kondygnację parteru.
rzut parteru i strefy wejsciowej

RZUT PARTERU I STREFY WEJSCIOWEJ

Na budynek składają się trzy kondygnacje – parter dostępny z poziomu terenu, piwnica, w której ulokowane są garaże oraz poddasze. Do budynku dostajemy się przy pomocy systemu kładek. Następnie mijamy wiatrołap i dostajemy się do części dziennej, w której znajduje się kuchnia o powierzchni 7,34 m.kw. oraz salon – 21,75 m.kw. Ponadto w parterze budynku znajduje się pomieszczenie gabinetowo-gościnne – 9,11 m.kw. oraz łazienka z natryskiem o powierzchni 4,01 m.kw.
rzut poddasza domu szeregowego

RZUT PODDASZA DOMU SZEREGOWEGO

Na poddaszu użytkowym znajdują się 2 pokoje o powierzchniach 11,72 m.kw. i 12,15 m.kw., sypialnia – 12,99 m.kw. z zintegrowaną garderobą – 4,30 m.kw. oraz ogólnodostępna łazienka o powierzchni 7,92 m.kw. Suma powierzchni użytkowej – 122,20 m.kw.

Od strony słonecznej znajduje się część ogrodowa o charakterze półprywatnym, na który wstęp mają wyłącznie mieszkańcy. Elewacja ta charakteryzuje się pełnym przeszkleniem strefy dziennej zlokalizowanej w parterze. Warty uwagi jest również wykusz stanowiący interesujący akcent architektoniczny, porządkujący rytm.