Architekt Kraków - Projekt indywidualny parterowego domu na trudnej działce o dziwnym kształcie ze spadkiem w Wieliczce

Zespół projektowy
projekt został opracowany przez zespół jmsSTUDIO s.c. w składzie: mgr inż. arch. Jolanta Smolarska mgr inż. arch. Jakub Ludjan
Dodatkowe informacje
Projekt architektoniczny indywidualny - opracowany na indywidualne zamówienie Klienta. Nie przeznaczony do dalszej odsprzedaży.
Kategorie
Domy jednorodzinne Nowoczesna architektura
Masz pytania? Zadzwoń!
Postaramy się wyjaśnić wszelkie wątpliwości.
601-671-182

pon.-pt. 9:30-17:00

2018 09 06 indywidualny projekt domu parterowego na trudnej działce ze spadkiem Wieliczka

INDYWIDUALNY PROJEKT DOMU PARTEROWEGO NA TRUDNEJ DZIAŁCE ZE SPADKIEM WIELICZKA

Bryła tego projektu domu na indywidualne zlecenie na trudnej trójkątnej działce ze spadkiem jest mocno nierzeźbiona i składa się z trzech głównych części by dopasować budynek do kształtu działki i do spadku działki. Projekt domu zakłada prosty dom z ciemnym dachem jasna elewacja i dodatkami z drewna dla ocieplenia wyglądu budynku.
2018 09 04 indywidualny projekt domu parterowego na trudnej działce ze spadkiem Wieliczka

INDYWIDUALNY PROJEKT DOMU PARTEROWEGO NA TRUDNEJ DZIAŁCE ZE SPADKIEM WIELICZKA

Z racji na działkę ze spadkiem dom jest na kilku poziomach, pojawiły się murki oporowe i schody terenowe. Duże przeszklenia nadają lekkości bryle. Jedno duże przeszklenie ma lekko industrialny charakter dzięki podziałowi na małe kwatery i ciemnemu kolorowi stolarki okiennej
2018 09 03 indywidualny projekt domu parterowego na trudnej działce ze spadkiem Wieliczka

INDYWIDUALNY PROJEKT DOMU PARTEROWEGO NA TRUDNEJ DZIAŁCE ZE SPADKIEM WIELICZKA

Projekt domu jednorodzinnego nowoczesnego z tarasem i atrium. W domu zastosowano drewno elewacyjne dla ocieplenia prostej jasnej elewacji. Duże przeszklenia w głębi tarasu to doświetlenie holu komunikacyjnego między częścią dzienną a sypialnią główną.
2018 09 02 indywidualny projekt domu parterowego na trudnej działce ze spadkiem Wieliczka

INDYWIDUALNY PROJEKT DOMU PARTEROWEGO NA TRUDNEJ DZIAŁCE ZE SPADKIEM WIELICZKA

Projekt domu z cofniętym wejściem. Spadek działki wykorzystano do zrobienia dekoracyjnego murku oporowego przed wejściem do domu. Podejście pod drzwi jest zadaszone okapem i zamknięte przed wiatrem za pomocą industrialnego przeszklenia z małymi kwaterami w czarnym kolorze stolarki . Strefa wejścia jest prosta i efektowna jak cały projekt domu pod Wieliczką.
2018 09 05 indywidualny projekt domu parterowego na trudnej działce ze spadkiem Wieliczka

INDYWIDUALNY PROJEKT DOMU PARTEROWEGO NA TRUDNEJ DZIAŁCE ZE SPADKIEM WIELICZKA

Elewacja frontowa nowoczesnego domu w Wieliczce na działce ze spadkiem jest prosta i minimalistyczna. Elewacje dominują elementy użytkowe czyli brama garażowa i drzwi wejściowe. Projekt elewacji nie zdradza od razu tego jak wygląda pozostała część domu który od strony ogrodu nie jest już tak niepozorny.
2018 09 01 indywidualny projekt domu parterowego na trudnej działce ze spadkiem Wieliczka

INDYWIDUALNY PROJEKT DOMU PARTEROWEGO NA TRUDNEJ DZIAŁCE ZE SPADKIEM WIELICZKA

Elewacja tylna jest bardzo prosta ponieważ jest zbliżona do granicy z działka sąsiada i mało widoczna. Na elewacji pojawia się uskok w bryle budynku dostosowujący projekt domu do kształtu działki pod Wieliczką. Na tej elewacji widać że działka jest działką ze spadkiem. Ciekawym pomysłem jest rampa z garażu prowadzona od tylnego wejścia pozwala ona wygodnie wyjechać kosiarką na teren.

Tym razem pomagamy bardzo miłym i sympatycznym Klientom w zbudowaniu domu na ich działce ... I tu dochodzimy do bardzo ważnego elementu całego zadania - działki. Według naszych Klientów działka jest bardzo trudna ponieważ ma nieregularny kształt trójkąta oraz jest to działka ze spadkiem terenu. My widzimy to inaczej. Od razu widzimy projekt domu na piękną widokową trójkątną działkę,  w spokojnym  miejscu pod Wieliczką. Teraz zostało tylko zaprojektować dom wpisany w teren i odpowiadający oczekiwaniom Klientów. Finalnie pomimo że dom jest parterowy,  został zaprojektowany na trzech poziomach, pierwszym jest garaż zlokalizowany najwyżej na samym szczycie działki w jej narożniku blisko drogi dojazdowej, następny poziom to strefa dzienna a w niej salon jadalnia i część gościnna i pomieszczenia użytkowe. Na ostatnim poziome znalazła się strefa nocna prywatna z sypialniami łazienkami i garderobami. Dzięki takiemu zabiegowi powstał dom pięknie wpisany w teren i dopasowany do trójkątnej działki. Bardzo mocna stroną projektu jest to że dzięki pięknej trójkątnej działce i spadkowi terenu udało się zaprojektować dom w taki sposób że otwarcie na piękne widoki mamy z salonu jadalni i sypialni gdzie mamy piękne panoramiczne okno otwierające się na trzy kierunki. Z zewnątrz dom jest spokojny, w stonowanej kolorystyce i jest to dom w stylu klasycznym z białą elewacją, ciemnym dachem i dodatkami drewna. Jednak charakteru dodają mu piękne duże okna, murki oporowe konieczne dla niwelacji terenu i piękny taras ulokowany w półotwartym atrium dzięki czemu zapewni prywatność przy zachowaniu pełnego kontaktu z ogrodem i pozwoli cieszyć się pięknym widokiem z działki Projekt indywidualny domu to w tym przypadku doskonała decyzja inwestora, projekt typowy nie pozwolił by na wykorzystanie 10% potencjału pięknej działki ze spadkiem. Jeżeli masz działkę która w twojej ocenie spełnia któreś z poniższych kryteriów:

  • działka na dużym spadku
  • działka na spadku
  • działka o nietypowym kształcie
  • trudna działka
  • nietypowa działka
  • bardzo wąska działka
  • olbrzymia działka

lub nawet kilka powyższych aspektów łącznie opisuje Twoją działkę , to zapraszamy do naszej pracowni. T potencjalnie trudnych działkach widzimy plusy i nie pozwalamy wygrać minusom. Jesteśmy specjalistami od projektów nietypowych, i bardzo często projektujemy na nietypowych i rudnych działkach. Zapraszamy do galerii tego pięknego budynku. P.S. Już pracujemy nad kolejnym ciekawym nowoczesnym projektem domu. Jak definiujesz działkę z dużym spadkiem ?