Dom jednorodzinny typu bliźniak z dwoma lokalami mieszkalnymi pod Krakowem - projekt deweloperski

Zespół projektowy
projekt został opracowany przez zespół jmsSTUDIO s.c. w składzie: mgr inż. arch. Jolanta Smolarska mgr inż. arch. Jakub Ludjan
Dodatkowe informacje
Projekt architektoniczny indywidualny - opracowany na indywidualne zamówienie Klienta. Nie przeznaczony do dalszej odsprzedaży.
Kategorie
Domy jednorodzinne Nowoczesna architektura Adaptacje i przebudowy
Masz pytania? Zadzwoń!
Postaramy się wyjaśnić wszelkie wątpliwości.
601-671-182

pon.-pt. 9:30-17:00

architekt kraków projekt indywidualny domu jednorodzinnego bliżniak na dużym spadku z ciekawym wejściem i podjazdem

ARCHITEKT KRAKÓW PROJEKT INDYWIDUALNY DOMU JEDNORODZINNEGO BLIŻNIAK NA DUŻYM SPADKU Z CIEKAWYM WEJŚCIEM I PODJAZDEM

Strefę wejścia i podjazd pod budynek bliźniaczy wykończono w kolorach szarości z dodatkiem pięknego drewna elewacyjnego. Dodatkowo dla zadaszenia wejścia do budynku zastosowano stalowy daszek systemowy chroniący przed deszczem. Podjazd dla dwóch lokali mieszkalnych rozdzielono szpalerem zieleni - tuje - w designerskich donicach
architekt kraków projekt indywidualny domu jednorodzinnego bliżniak na dużym spadku z pomysłem na świetlik

ARCHITEKT KRAKÓW PROJEKT INDYWIDUALNY DOMU JEDNORODZINNEGO BLIŻNIAK NA DUŻYM SPADKU Z POMYSŁEM NA ŚWIETLIK

Boczne elewacje budynku jednorodzinnego bliźniak na trudnej działce ze spadkiem pod Krakowem pokazują jak duży spad ma działka. Trzeba zwrócić uwagę na duże świetliki podłogowe przy wejściu do budynku którymi jest doświetlane z góry wnętrze pomieszczeń niższej kondygnacji wtopionej w teren.
architekt kraków projekt indywidualny domu jednorodzinnego bliżniak na dużym spadku z tarasem

ARCHITEKT KRAKÓW PROJEKT INDYWIDUALNY DOMU JEDNORODZINNEGO BLIŻNIAK NA DUŻYM SPADKU Z TARASEM

Duże przesuwne okna na parterze od strony ogrodu pozwalają na wygodne wyjście na designerski taras i dalej do ogrodu. Przeszklenie okienne na piętrze również jest duże tak jak na parterze by wpuścić do wnętrza maksymalnie dużo światła. Bardzo dobrze robi wyglądowi elewacji drewno w ciepłym kolorze które bardzo dobrze wygląda z szarymi kolorami tynku i dachu.
architekt kraków projekt indywidualny domu jednorodzinnego bliżniak na dużym spadku z drewnianym tarasem z widokiem

ARCHITEKT KRAKÓW PROJEKT INDYWIDUALNY DOMU JEDNORODZINNEGO BLIŻNIAK NA DUŻYM SPADKU Z DREWNIANYM TARASEM Z WIDOKIEM

Duży spadek trudnej działki o nietypowym dziwnym kształcie wykorzystano do tarasowego zaprojektowania elewacji ogrodowej budynku. Na piętrze powstał ładny drewniany taras zadasza taras terenowy z betonu architektonicznego wykonany na gruncie na poziomie niższej kondygnacji .
architekt kraków projekt indywidualny domu jednorodzinnego bliżniak na dużym spadku z pergolą i drewnem na elewacji

ARCHITEKT KRAKÓW PROJEKT INDYWIDUALNY DOMU JEDNORODZINNEGO BLIŻNIAK NA DUŻYM SPADKU Z PERGOLĄ I DREWNEM NA ELEWACJI

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tym projekcie budynku typu bliźniak dla dewelopera jest zastosowanie stalowych pergoli wydzielających tarasy i gwarantujących minimum prywatności dla użytkowników.

Dziś prezentujemy bardzo ciekawy projekt indywidualny małego domu jednorodzinnego dwu lokalowego typu bliźniak pod Krakowem. Budynek powstał na bardzo trudnej działce o nieregularny kształcie i dużym spadku terenu. Działka ma tak duży spad i skarpę że cała kondygnacja budynku została zatopiona w terenie by zniwelować spadek działki. Budynek został bardzo dobrze wkomponowany w trudna działkę i dzięki temu świetnie się prezentuje. Dobre ustawienie budynku na działce jest ważne bo gwarantuje piękny wygląd budynku i ułatwia sprzedaż domu jednorodzinnego dwu lokalowego typu bliźniak. Elewacje domu zostały zaprojektowane w tradycyjny sposób jako otynkowane jasno szarym tynkiem z fajnym pomysłem na wykorzystanie drewna na elewacji. Drewno w ciepłym naturalnym kolorze doskonale komponuje się z jasną szarością ścian i ciemnym antracytowym dachem. Całości pomysłu na prostą i efektowna elewacje dopełniają akcenty i detale z betonu architektonicznego wykorzystane do aranżacji podjazdu i strefy wejścia prze domem oraz tarasu do strony ogrodu. Elewacja ogrodowa posiada duże przeszklenie które po otwarciu pozwala wyjść na taras i do ogrodu, ponieważ dom jest budynkiem dwu lokalowym bliźniaczym ogrody i tarasy dwóch właścicieli oddzielają dla zachowania prywatności duże efektowne designerskie donice z tujami. Duży spadek trudnej działki pozwoli na zaprojektowanie budynku tarasowego dobrze ustawionego na działce. Górna główna bryła budynku jest cofnięta względem części ukrytej w spadku tak że tworzy się piękny taras widokowy. projekt tego domu jest prosty i ciekawy, dom jest tani w realizacji i oferuje dwa wygodne lokale mieszkalne. Zapraszam do galerii wizualizacji