Indywidualny projekt domu jednorodzinnego - prosty i nowoczesny dom na skarpie w Kraków - Balice z pomysłem na schody terenowe i ciekawą bryłą

Zespół projektowy
projekt został opracowany przez zespół jmsSTUDIO s.c.
Dodatkowe informacje
Tak projekt został opracowany przez pracownię jmsSTUDIO - ARCHITEKCI na indywidualne zlecenie Klienta.
Kategorie
Domy jednorodzinne Nowoczesna architektura
Masz pytania? Zadzwoń!
Postaramy się wyjaśnić wszelkie wątpliwości.
601-671-182

pon.-pt. 9:30-17:00

Schody terenowe dodatkowo podkreślają piękną prostą bryłę nowoczesnego projektu domu w Krakowie - Balicach

SCHODY TERENOWE DODATKOWO PODKREŚLAJĄ PIĘKNĄ PROSTĄ BRYŁĘ NOWOCZESNEGO PROJEKTU DOMU W KRAKOWIE - BALICACH

Bardzo efektowny projekt domu jednorofdzinnego z nietypową bryłą. Nie jest to kolejnny dom typu nowoczesna stodoła a prosty nowoczesny projekt indywidualny domu z biało szarą elewacją i ciekawym pomysłem na dach dwuspadowy. Projekt schodów terenowych dodatkowo podkreśla nowoczesny harakter projektu doimu na skarpie w Krakowie - Balicach
Ciekawy i oryginalny pomysł na elewacje frontową i podjazd w projekcie nowoczesnego domu na trudnej działce ze spadkiem w Krakowie

CIEKAWY I ORYGINALNY POMYSŁ NA ELEWACJE FRONTOWĄ I PODJAZD W PROJEKCIE NOWOCZESNEGO DOMU NA TRUDNEJ DZIAŁCE ZE SPADKIEM W KRAKOWIE

Projekt indywidualny domu pozwolił zaprojektować go jako dom wtopiony w zbocze terenu ze spadkiem w Krakowie - Balicach. Frontowa elewacja jest nowoczesna i prosta z ciekawym pomysłem na okno. Elewacja frontowa jest w jasnych kolorach  i stanowi barierę dla hałasu z ulicy odgradzając naturalnie bez ogrodzenia dom od zgiełku moiasta. Efektowny i prosty projekt podjazdu z płyt betonowych nadaje projektowi domu i terenowi nowoczesny charakter.
Mocno nadwieszona część dzienna w projekt domu na spadku w Krakowie z dachem dwuspadowym i dachem płaskim w formie tarasu

MOCNO NADWIESZONA CZĘŚĆ DZIENNA W PROJEKT DOMU NA SPADKU W KRAKOWIE Z DACHEM DWUSPADOWYM I DACHEM PŁASKIM W FORMIE TARASU

W projekcie indywidualnym domu z pomysłem na nowoczesny  dach dwuspadowy, jako atut zostały wykorzystane przedłużone krokwie na których zamontowano żaluzje systemowe elewacyjne by zacienić taras drewniany. Nowoczesne elewacje są proste i wykonczone w białym i grafitowym - szarym koloorze. Projekt domu na działce z dużym spadkiem i skarpą bardzo ciekawie dopasowany do działki i terenu wygląda oryginalnie i ciekawie. Jest to niezwykły projekt oryginalnego domu w Krakowie.
Projekt domu wpisanego - wtopionego w teren czyli nowoczesny projekt indywidualny domu na wzgórzu

PROJEKT DOMU WPISANEGO - WTOPIONEGO W TEREN CZYLI NOWOCZESNY PROJEKT INDYWIDUALNY DOMU NA WZGÓRZU

Widok z góry pokazuje że architekt z Krakowa dobrze przemyślał i zaprojektował każdy detal w projekcie domu na indywidualne zamówienie w Krakowie Balicach. Projekt domu jest prosty i nowoczesny , w ponaddczasowej szaro białej kolorystyce. W dou są duże tarasy które pozwalja na wypoczynek i cieszenie sie pięknym widokiem na dolinki podkrakowskie. Dach dwuspadowy jest w nowoczesnej formie kryty blachą i płynnie przechodzi w duży okap stanowiący pomysłaowe  nowoczesne zadaszenie tarasu 

Dziś mamy przyjemność zaprezentować bardzo ciekawy projekt indywidualny. Jest to projekt domu jednorodzinnego który został zaprojektowany jako dom na spadku na bardzo trudnej działce z trudnymi warunkami geo-technicznymi. Działka ma niestabilny grunt i projektowanie na takim terenie ze spadkiem jest skomplikowane i wymaga odpowiednich rozwiązań by projektowany dom nie obsunął się ze skarpy.

Ten nowoczesny projekt domu został rozwiązany na kilku poziomach. W najniższej cześć działki zaprojektowano garaże i pomieszczenia techniczne, na kolejnym poziomie nad nimi z lekkim cofnięciem by dostosować się do spadku terenu znajduje się cześć ze strefą dzienną oraz przewiązka ze strefą wejścia która stanowi też łącznik z oddzieloną od reszty domu strefą nocną , która znajduje się na trzecim poziomie co pozwala na dobre dostosowanie się budynku do działki ze spadkiem.

Projekt domu to bardzo nowoczesna bryła utworzona z kilku brył prostych.

Budynek bardzo ładnie układa się na terenie w naturalny sposób powtarzając jego upad. Takie zaprojektowanie budynku powoduje że na działce nie trzeba robić zbędnych dużych skarp, półek z ziemi czy murów oporowych.

Ponieważ plan zagospodarowania terenu wymagał dachu o kącie 35-45 stopni , projekt domu nowoczesnego zakłada zastosowanie rozwiązania które pozwala zgubić i zniwelować klasyczny dach dwuspadowy w bryle nowoczesnego budynku.

Elewacje domu projektowanego na indywidualne zamówienie są w kolorze białym i ciemno szarym grafitowym. W domu zaprojektowane są duże przeszklenia by jego wnętrza były jasne i przyjemne.

W bardzo ciekawy sposób zaprojektowano nowoczesne zewnętrzne schody terenowe, biegną one od  poziomu drogi do poziomu wejścia do budynku, rolę pochwytu i balustrady stanowi murek betonowy. Schody zewnętrzne są wykonane z betonu architektonicznego  i bardzo ładnie pasują do zagospodarowania działki oraz komponują się  z budynkiem.

Podjazd do domu został zaprojektowany z betonu architektonicznego, dzięki takiemu ciekawemu i prostemu pomysłowi na podjazd nowoczesny dom pod Krakowem będzie wyglądał bardzo efektownie.

Nie jest to dom typu nowoczesna stodoła, a indywidualny projekt prostego budynku nowoczesnego z brył prostych.
Proste elewacje z dużymi efektownymi przeszkleniami od stron widokowych i pełnymi ścianami od ulicy by chronić dom przed hałasem.

Projekt domu jednorodzinnego w Krakowie, wyróżnia się oryginalnym projektem i ciekawym wyglądem, nie jest to standardowy dom typowy zaadoptowany do działki a piękny nowoczesny indywidualny projekt domu.

W domu jednorodzinnym w Krakowie zostały zaprojektowane trzy tarasy z dachem płaskim , jeden taras drewniany przykryty dekoracyjną pergolą utworzona przez krokwie i specjalne żaluzje zewnętrzne, sąsiaduje z drugim tarasem wykończonym dekoracyjnym żwirem. Trzeci taras jest wykonany na stropodachu odwróconym i jest to taras rekreacyjny z trawą.