Projekt domu z cegły czyli efektowny projekt stylowej rezydencji na Jurze z ceglaną elewacją i drewnianą stolarką okienną

Zespół projektowy
projekt został opracowany przez zespół jmsSTUDIO s.c. Główny architekt: Jolanta Smolarska
Dodatkowe informacje
Tak projekt został opracowany przez pracownię jmsSTUDIO - ARCHITEKCI na indywidualne zlecenie Klienta.
Kategorie
Domy jednorodzinne Nowoczesna architektura Adaptacje i przebudowy
Masz pytania? Zadzwoń!
Postaramy się wyjaśnić wszelkie wątpliwości.
601-671-182

pon.-pt. 9:30-17:00

projekt przebudowy rezydencji na Jurze - klasyczna rezydencja dom z cegły  projekt

PROJEKT PRZEBUDOWY REZYDENCJI NA JURZE - KLASYCZNA REZYDENCJA DOM Z CEGŁY PROJEKT

W przebudowie istniejącego budynku bardzo ważne jest to by stworzyć przestrzeń przyjemną do życia dla domowników. Przykładem bardzo wygodnej i przytulnej przestrzeni w projekcie przebudowy domu w Jerzmanowicach jest duży zaciszny taras na którym można wypocząć. Dom mam elewacje zaprojektowane z cegły dzięki czemu przestrzeń na tarasie jest bardzo elegancka i zapraszająca . Ciekawym elementem projektu elewacji budynku jest jasny biały gzyms w prostej nowoczesnej formie który przebiega w połowie elewacji tej nowoczesnej dużej rezydencji na działce z widokiem na skały na Jurze.
projekt przebudowy rezydencji na Jurze - klasyczna rezydencja dom z cegły  projekt

PROJEKT PRZEBUDOWY REZYDENCJI NA JURZE - KLASYCZNA REZYDENCJA DOM Z CEGŁY PROJEKT

W projekcie przebudowy istniejącego budynku w Jerzmanowicach na piękną dużą rezydencję na Jurze architektowi z Krakowa zależało na wprowadzeniu do wnętrz bardzo dużej ilości światła. Dlatego w projekcie rezydencji zastosowano bardzo duże okna w kolorze antracytowym , tworząc piękną przeszkloną elewację. Duże przeszklenia w rezydencji to bardzo ciekawy pomysł na elewacje z cegły połączonej z czarną antracytową stolarką okienną i białymi detalami. Projekt przebudowy domu na Jurze.
projekt przebudowy rezydencji na Jurze - klasyczna rezydencja dom z cegły  projekt

PROJEKT PRZEBUDOWY REZYDENCJI NA JURZE - KLASYCZNA REZYDENCJA DOM Z CEGŁY PROJEKT

Tym razem przyszło nam zmierzyć z przebudową domu powiązaną z projektem elewacji. Zwyczajny duży dom na Jurze w Jerzmanowicach za sprawą projektu od Architekt Kraków zamienił się w piękną rezydencję z elewacjami z cegły z ukrytym w spadku działki garażem. Dom na widokowej działce ze spadkiem pozwolił na wykorzystanie spadku terenu do wkopania i ukrycia garażu. W projekcie przebudowy domu  zastosowano duże okna, dzięki efektownym przeszkleniom dom zyskuje na lekkości. Projekt przebudowy domu  wprowadza też do budynku szereg drobnych detali jak gzymsy, szprosy okienne czy piękne tarasy by całość elewacji jak  i cały budynek wyglądały wyjątkowo.
Architekt Kraków - stan domu przed przebudową

ARCHITEKT KRAKÓW - STAN DOMU PRZED PRZEBUDOWĄ

W ostatnim czasie przyszło nam siezmierzyć z projektem przebudowy budynku widocznego na zdjęciu. Jest to duży budynek budowany z projektu typowego. Budowa stanęła, dom został sprzedany i nowy właściciel zgłosił sie do naz z prośbą o kompleksowy projekrt przebudowy tego budynki oraz wyyślenie pomysłu na to jak ma wyglądać. Zobaczcie co zrobiliśmy , zapraszmay do galerii projektu.
Architekt Kraków -  projekt ekskluzywnej rezydencji z elewacją z cegły na Jurze to piękne połączenie czarnych okien z białymi dekoracjami z tynku i cegłą  - dom z widokiem na skały

ARCHITEKT KRAKÓW - PROJEKT EKSKLUZYWNEJ REZYDENCJI Z ELEWACJĄ Z CEGŁY NA JURZE TO PIĘKNE POŁĄCZENIE CZARNYCH OKIEN Z BIAŁYMI DEKORACJAMI Z TYNKU I CEGŁĄ - DOM Z WIDOKIEM NA SKAŁY

Dziś prezentujemy piękny projekt przebudowy istniejącego domu na jurze. Dom znajduje sie na pięknej widokowej działce z lekkim spadkiem w Jerzmanowicach, DOm położony jest przy szlaku turystycznym i posiada bezpośredni widok na piękn jurajskie skały wapienne . Celem przebudowy domu było stworzenie bardzo ekskluzywnej dużej rezydencji dl osoby ceniącej spokój i dom z widokiem który zachwyca. Projekt opracował architekt Kraków. 
projekt przebudowy rezydencji na Jurze - klasyczna rezydencja dom z cegły  projekt

PROJEKT PRZEBUDOWY REZYDENCJI NA JURZE - KLASYCZNA REZYDENCJA DOM Z CEGŁY PROJEKT

W projekcie przebudowy domu w Jerzmanowicach projekt typowy w trakcie realizacji został przebudowany na piękną rezydencję z elewacją wykończoną cegłą z dużym wygodnym tarasem. Jest to berdo reprezentacyjna rezydencja zlokalizowana na działce ze spadkiem z widokiem na skałki. Dom na sprzedaż w Jerzmanowicach. W projekcie przebudowy pozostawiono istniejącą dachówkę w kolorze czerwono bordowym. 
projekt przebudowy rezydencji na Jurze - klasyczna rezydencja dom z cegły  projekt

PROJEKT PRZEBUDOWY REZYDENCJI NA JURZE - KLASYCZNA REZYDENCJA DOM Z CEGŁY PROJEKT

Boczna elewacja budynku w projekcie przebudowy na rezydencje dostał nowy wygląd klasycznej elewacji ceglanej. Całą elewację przebudowano i zaprojektowano w taki sposób by była elegancka i ponadczasowa. Na ceglanej elewacji zastosowano duże okna. Okna drewniano aluminiowe w kolorze antracytowym doskonale pasują do cegły i ładnie komponują się z białymi detalami na elewacji. Dom po przebudowie nabrał nowego eleganckiego wyglądu a wszystko to dzięki pomysłom na elewacje od Architekt Kraków.
projekt przebudowy rezydencji na Jurze - klasyczna rezydencja dom z cegły  projekt

PROJEKT PRZEBUDOWY REZYDENCJI NA JURZE - KLASYCZNA REZYDENCJA DOM Z CEGŁY PROJEKT

Bardzo prosty pomysł na elewacje budynku w całości wykonaną z cegły zastosował Architekt Kraków w przebudowie istniejącego domu w Jerzmanowicach. Dom był wybudowsany na podstawie projejtiu typowego a jego elewacje były nieciekawe i bez pomysłu. Architekt Kraków wykonał projekt przebudowy domu i projekt elewacji z cegły które nadały nowy elegancki wygląd bryle domu. Prosty zabieg wykończenia elewacji cegłą i zian w układzie okien potrafi zamienić nieciekawy budynek w piękną rezydencję. 

Uwaga, na początku poinformuję, że tą rezydencję można nabyć. Tak jest na sprzedaż. Jeżeli ktoś chciałby kupić tą nieruchomość i  zamieszkać w tym domu z cegły, to  zapraszam do kontaktu.

Każdy, kto chciałby mieć własny dom, wyobraża sobie jak ma on wyglądać. Czy ma być mały czy duży? Parterowy czy piętrowy? Jakie mają być w nim pomieszczenia i ile? Kupujemy działkę, kontaktujemy się z architektem i staramy się stworzyć wymarzony dom.

Ale czasem, trafiamy na piękną widokową działkę z domem już istniejącym. Sprzedający mówi że spokojnie, wystarczy dokończyć budowę i zamieszkać. Co jednak jeżeli ten istniejący dom nam się nie podoba ? Najczęściej odpuszczamy i szukamy dalej. 

Czasami jednak warto rozważyć zakup domu, który być może na pierwszy rzut oka nie jest taki, jaki chcielibyśmy mieć, ale jest już wybudowany lub w trakcie budowy. Wystarczy wtedy tylko zdolny architekt wizjoner z odpowiednimi umiejętnościami, który potrafi dokonać takich zmian, by powstał dom na miarę naszych marzeń i oczekiwań.

Dzisiaj chcielibyśmy pokazać dom z cegły w stylu amerykańskich rezydencji, położony na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, na pięknej dużej działce.

Zgłosił się do nas Klient z domem w budowie, który zapytał czy z tego budynku który  już stoi na pięknej działce,  da się zrobić coś ciekawego. 

Architekt Jolanta Smolarska z pracowni jmsSTUDIO -ARCHITEKCI z Krakowa, zaprojektowała przebudowę i rozbudowę istniejącego już domu w stanie surowym. Zaprojektowane zostały też elewacje tego domu oraz kompletnie przeprojektowany został układ funkcjonalny. Zwykły dom budowany z projektu typowego zmienił się w piękną rezydencję. Zmieniła nieciekawą bryłę budynku w piękną rezydencję w stylu amerykańskim.

Dom zbudowany jest z cegły i posiada 3 poziomy. Architekt Jolanta Smolarska wykorzystała w projekcie niewielkie wzniesienie na ukrycie w nim garażu , który pokryła zielonym dachem trawiastym, powiększając w ten sposób przestrzeń ogrodu na tyłach domu. Na poziomie garażu, który jest wolno stojący, znajduje się najniżej położona część budynku obejmująca pokoje hobby, strefę relaksu, saunę, gabinet i pomieszczenie gospodarczo - techniczne. Pokoje hobby to miejsce gdzie można miło spędzić czas w gronie rodziny lub znajomych. Można tam zagrać w bilard, spotykać się np. na wieczory brydżowe, wspólne oglądanie meczu itp. W gabinecie fitness można poćwiczyć na wielu urządzeniach, pozwalających zadbać zarówno o kondycję jak i sylwetkę. Po ćwiczeniach czeka na nas sauna fińska i strefa relaksu z leżankami do masażu czy odpoczynku oraz jacuzzi.

Między garażem a niewysokimi dyskretnie oświetlonym murkami oporowymi, znajduje się alejka i schody prowadzące do budynku. Parter, stanowiący drugi poziom domu, obejmuje strefę dzienną. Już od wejścia wita nas widoczny z holu salonik z dwustronnym kominkiem, który szczególnie zimą zaprasza nas do środka buzującego ognia. Z salonu kominkowego przechodzimy do kuchni lub dużej jadalni, która łączy się z salonem wypoczynkowym. W dalszej części znajduje się drugi salon, stanowiący pokój telewizyjny. Z każdego pomieszczenia parteru, przez duże okna, można podziwiać roztaczający się uroczy widok. Zarówno z salonów jak i z kuchni można wyjść na otaczające dom tarasy. Tarasy wykonane są z drewna i oddzielone od siebie zielenią. Wyposażone w wygodne sofy i leżaki, stół przy którym można zjeść posiłek w pogodny dzień, stanowią przytulną strefę wypoczynku w letni pogodny czas. Ostatni poziom domu znajdujący się na piętrze stanowi strefę nocną. Znajduje się w niej gabinet i pięć sypialni, w tym jedna duża sypialnia gospodarzy z garderobą i pokojem kąpielowym. Poza tym są tam dwie łazienki i toaleta. Z dwóch sypialni można wyjść na bardzo ładnie zaprojektowane balkony z przeszklonym fragmentem podłogi. Ogromną zaletą zaprojektowanych zmian są duże okna, z których roztacza się widok na piękny jurajski krajobraz.

Na uwagę zasługuje elewacja domu. Dokonane w niej zmiany obejmujące filary, balkony i okna, nadały budynkowi elegancki, niczym nie zaburzony wygląd. Z cegłą bardzo dobrze komponuje się biała stolarka okienna, a całości dopełnia ładny dach pokryty czerwoną dachówką.

I tak za sprawą wizji architekta Jolanty Smolarskiej, powstał dom z czerwonej cegły w stylu amerykańskim, z dużymi powierzchniami, praktycznymi rozwiązaniami, stwarzający mieszkańcom komfort i wygodę mieszkania oraz poczucie więzi z otaczającą przyrodą naszej pięknej Jury.