Indywidualny projekt domu rekreacyjnego nad jeziorem w Żywcu z tarasem i kamienną elewacja na działce ze spadkiem

Zespół projektowy
projekt został opracowany przez zespół jmsSTUDIO s.c.
Dodatkowe informacje
Tak projekt został opracowany przez pracownię jmsSTUDIO - ARCHITEKCI na indywidualne zlecenie Klienta. Projekt przystosowany do realizacji w technologi prefabrykowanych domów modułowych.
Kategorie
Nowoczesna architektura Domy modułowe
Masz pytania? Zadzwoń!
Postaramy się wyjaśnić wszelkie wątpliwości.
601-671-182

pon.-pt. 9:30-17:00

Pomysł na pionowe żaluzje drewniane zasłaniające garaż dla motorówki i saunę to pomysł na projekt indywidualny domu nad jeziorem

POMYSŁ NA PIONOWE ŻALUZJE DREWNIANE ZASŁANIAJĄCE GARAŻ DLA MOTORÓWKI I SAUNĘ TO POMYSŁ NA PROJEKT INDYWIDUALNY DOMU NAD JEZIOREM

Dom rekreacyjny został zaprojektowany tak by nad przyziemiem z sauną i garażem powstał piękny taras zakryty od deszczu nadwieszonym dachem podpartym na dekoracyjnych słupach drewnianych. Dodatkową ozdobą elewacji jest kamień i pionowe żaluzje drewniane maskujące okna i garaż
Projekt indywidualny domu nad jeziorem z dużym tarasem drewnem na elewacji i czarnym dachem z blachy typu gont

PROJEKT INDYWIDUALNY DOMU NAD JEZIOREM Z DUŻYM TARASEM DREWNEM NA ELEWACJI I CZARNYM DACHEM Z BLACHY TYPU GONT

Dach dwuspadowy z blachy typu gont to świetny pomysł na dach w domu rekreacyjnym który pasuje do elewacji z kamienia. W drewnianym tarasie domu wakacyjnego zaprojektowano wannę z masażem a na elewacji został zaprojektowany letni bar dostępny z kuchni. Sama bryła domu wakacyjnego jest lekka i zwarta.
Bar zewnętrzny oraz basen w tarasie i piękny widok na jezioro to projekt strefy relaksu w domu letniskowym nad jeziorem

BAR ZEWNĘTRZNY ORAZ BASEN W TARASIE I PIĘKNY WIDOK NA JEZIORO TO PROJEKT STREFY RELAKSU W DOMU LETNISKOWYM NAD JEZIOREM

Projekt domu wakacyjnego zakładał stworzenie strefy baru na elewacji połączonego specjalnym oknem bezpośrednio z kuchnią. Bar letni zewnętrzny został zaprojektowany na tarasie domu wakacyjnego wykonanym z naturalnego drewna.
Oryginalny projekt domu wakacyjnym z dużym tarasem nad jeziorem w Żywcu koło Bielska. To pomysł na piękną elewacje z drewna i kamienia w domu rekreacyjnym

ORYGINALNY PROJEKT DOMU WAKACYJNYM Z DUŻYM TARASEM NAD JEZIOREM W ŻYWCU KOŁO BIELSKA. TO POMYSŁ NA PIĘKNĄ ELEWACJE Z DREWNA I KAMIENIA W DOMU REKREACYJNYM

Dom nad jeziorem to ciekawy pomysł na połączenie drewna z jasnym kamieniem elewacyjnym. Prosta bryła domu z dachem dwuspadowym na działce ze spadkiem to pomysł na wykorzystanie naturalnych materiałów do wykończenia elewacji takich jak jasny kamień elewacyjny czy deska elewacyjna naturalna drewniana.
Oryginalny projekt domu wakacyjnym z dużymProjekt domu na jeziorem na trudnej działce ze spadkiem i widokiem na jezioro to pomysł na ciekawe elewacje ozdobione drewnem tarasem nad jeziorem w Żywcu koło Bielska. To pomysł na piękną elewacje z drewna i kamienia w domu rekreacyjnym

ORYGINALNY PROJEKT DOMU WAKACYJNYM Z DUŻYMPROJEKT DOMU NA JEZIOREM NA TRUDNEJ DZIAŁCE ZE SPADKIEM I WIDOKIEM NA JEZIORO TO POMYSŁ NA CIEKAWE ELEWACJE OZDOBIONE DREWNEM TARASEM NAD JEZIOREM W ŻYWCU KOŁO BIELSKA. TO POMYSŁ NA PIĘKNĄ ELEWACJE Z DREWNA I KAMIENIA W DOMU REKREACYJNYM

Dom rekreacyjny zaprojektowano w taki sposób by mniej eksponowane elewacje zostały wykończone tańszym niż kamień na elewacji tynkiem który jest dodatkowo ozdobiony elementami drewnianymi.  Dzięki takiemu zabiegowi elewacje domu rekreacyjnego na trudnej działce ze spadkiem są proste i eleganckie

- ZOBACZ PROJEKT WNĘTRZ TEGO DOMU -

Dzisiaj prezentujemy piękny dom rekreacyjny - letniskowy nad jeziorem

Dom został zaprojektowany nad jeziorem Żywieckim z bezpośrednim dostępem do jeziora. Działka w górach Beskidu  Śląskiego jest usytuowana na dużym spadku terenu. Spadek działki został wykorzystany do wkopania kondygnacji przyziemia w której zlokalizowano garaż dla motorówki oraz saunę .

Kamień i drewno na elewacji współgrają z krajobrazem

W projekcie elewacji domu zastosowano naturalną okładzinę kamienną połączoną z drewnem i tynkiem. Nadało to elewacji elegancki wygląd.

Dom został zaprojektowany tak by był eleganckim domkiem nad nad jeziorem o ładnych klasycznych proporcjach zbudowanym z naturalnych materiałów.

Dach dwuspadowy kryty blachą typu gont - firmy Janosik

to świetny pomysł na pokrycie dachu zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego który narzuca dachy dwuspadowe kryte dachówką lu innym pokryciem tradycyjnym. Blacha typu gont świetnie sprawdza sie dla architektury nawiązującej do zabudowy tradycyjnej.

Duży podcień osłania od deszczu taras z widokiem na jezioro

Z dużego drewnianego tarasu pięknie widać jezioro i jest tam zaprojektowana letnia jadalnia. Piękne drewniane słupy z heblowanego drewna w połączeniu z drewnianym sufitem i kamienną ścianą tworzą niepowtarzalną scenerię dla wieczorów ze znajomymi i rodziną.

Szklana balustrada zabezpiecza taras by nikt z niego nie spadł jednocześnie nie ograniczając pięknego widoku z tarasu na jezioro.

Dom z dachem dwuspadowym i podpiwniczeniem  na działce ze spadkiem

wykorzystuje trudna działkę jako atut. Dzięki spadkowi działki w piwnicy można było zaprojektować strefę spa i garaż w przyziemiu a na podniesionym parterze piękny widokowy taras.

W dachu dwuspadowym zaprojektowano sypialnie tak by widok z głównej sypialni wychodził wprost na jezioro przez duże przeszklenie w  oknach drewnianych.