Projekty domów prefabrykowanych

Domy z prefabrykatów keramzytowych

Dom prefabrykowany to przykład nowoczesnej budowli, która powstaje w znacznie krótszym czasie niż tradycyjnie budowane obiekty. Wprowadza ona innowacyjność do idei budownictwa energooszczędnego. Sprawdźmy, czy w Twoim przypadku dobrym pomysłem nie będzie zbudowanie właśnie gotowego domu prefabrykowanego.

Dom z keramzytu - co to jest keramzyt i jakie ma właściwości?

Keramzyt jest kruszywem budowlanym, które powstaje w wyniku wypalania łatwo topliwych glin. Jego kuleczki o doskonałych właściwościach termoizolacyjnych i akustycznych są idealnym materiałem do produkcji elementów prefabrykowanych, z których buduje się domy. Keramzyt cechuje się dużą wytrzymałością, a jego parametry nie pogarszają się wraz z upływem czasu, ani pod wpływem działania czynników pogodowych ? wilgoć czy mróz. Jest to materiał naturalny, a więc i ekologiczny.

Gotowe domy modułowe - oszczędność czasu i pieniędzy

Szukając alternatywy dla domów tradycyjnie budowanych, warto zastanowić się nad domami gotowymi, które powstają łatwiej i sprawniej. Do takich zalicza się domy prefabrykowane, montowane z wykonanych wcześniej elementów, a także domy modułowe. Są one składane z większych elementów łączonych w moduły jeszcze w fabryce, co sprawia, że ich montaż na placu budowy jest wyjątkowo prosty i szybki.

Zalety domów z prefabrykatów

Inwestycja w gotowy dom ? modułowy czy prefabrykowany ? niesie za sobą wiele korzyści dla Inwestora. Wśród nich można wymienić:

  • Szybkość budowy - gotowe obiekty buduje się dużo szybciej niż domy w technologii tradycyjnej, dlatego można na nich zaoszczędzić, a przy tym szybciej wprowadzić się do swojego lokum.
  • Prostota realizacji procesu inwestycyjnego - domy z gotowych elementów, są łatwe w budowie, a do ich stawiania czasem w ogóle nie trzeba korzystać z rozbudowanych ekip budowlanych zatrudniających wielu fachowców.
  • Mniejsza potrzeba zakupu materiałów budowlanych - skoro gotowe domy kupuje się w formie zrealizowanych, dużych elementów przeznaczonych do połączenia ze sobą, to oznacza że kupujemy dokładnie tyle materiałów budowlanych ile potrzebujemy bez zapasu i nadwyżki co jest optymalnym rozwiązaniem.

Ile trwa budowa domu z keramzytu?

Jedną z głównych zalet budowy domów z keramzytu jest szybkość stawiania budynku, co sprawia, że technologia keramzytowa jest korzystna finansowo. Montaż konstrukcji ścian trwa zaledwie kilka dni. Prace przy wznoszeniu budynku z keramzytu mogą być przeprowadzane również zimą, co pozwala zaoszczędzić koszty związane z utrzymaniem placu budowy.

Jakich materiałów używa się na budowę domu z prefabrykatów

Gotowe domy prefabrykowane budowane są z wykorzystaniem różnych materiałów. Do najpopularniejszych obecnie rozwiązań należą:

  • Gotowe domy drewniane
  • Gotowe domy ze stali
  • Gotowe domy z paneli SIP
  • Gotowe domy z keramzytu

Domy keramzytowe - technologia budowy domów z keramzytu

Domy keramzytowe to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego budownictwa, chociaż wciąż nie tak bardzo popularna. Inwestorzy, którzy zastanawiają się nad wyborem technologii budowy domu, prawdopodobnie rozważają, czy budować dom murowany ze ścian dwuwarstwowych, czy dom prefabrykowany z keramzytu.

Wykończenie domu prefabrykowanego czym różni się od prac wykończeniowych przy domach tradycyjnych?

Przy zastosowaniu technologii prefabrykatów keramzytowych oszczędzamy na pracach wykończeniowych. Równe i gładkie ściany po wewnętrznej stronie nie wymagają tynkowania. Przed malowaniem lub tapetowaniem wystarczy je tylko zagruntować i położyć gładź.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup gotowego domu prefabrykowanego?

Jeśli zastanawiasz się nad budową domu, z pewnością zastanawiasz się, jakie korzyści niesie ze sobą inwestycja w gotowy dom prefabrykowany. Budowa domu z prefabrykatów cechuje się krótkim czasem budowy, co przekłada się na znaczne oszczędności. Ponadto, są one łatwe w montażu, a ich konstrukcja jest niezwykle solidna.

Czy dom z keramzytobetonu jest droższy w budowie niż dom w technologii tradycyjnej?

Ostateczny koszt budowy domu zależy od wielu czynników, w tym od wybranego projektu ? jego wielkości, kształtu, liczby kondygnacji oraz stopnia skomplikowania bryły i konstrukcji dachowej. Jednak, można założyć, że dom z keramzytu do stanu surowego będzie o ok. 5-8% droższy od budowy w technologii tradycyjnej.

Czy domy z keramzytobetonu są dobrze izolowane?

Domy z keramzytu właśnie m.in. ze względu na swoje parametry izolacyjne są budowane zarówno w gorącej Hiszpanii, jak i w chłodnych krajach Skandynawskich. Ściany keramzytowe dają gwarancję komfortu cieplnego wewnątrz budynku.

Ile trwa budowa domów prefabrykowanych?

Technologia, gdzie budowany jest dom prefabrykowany z keramzytu, pozwala na znaczne skrócenie czasu budowy. Dom z prefabrykatów keramzytowych do stanu surowego zamkniętego może powstać w 3 miesiące.

Gotowe domy prefabrykowane, a w szczególności te z keramzytu, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby zamieszkać we własnym domu w jak najkrótszym czasie. Są one nie tylko szybsze w budowie, ale również łatwiejsze w montażu, a ich konstrukcja jest niezwykle solidna. Jeśli zastanawiasz się nad budową domu, z pewnością warto rozważyć tę opcję.